su arıtma servisi 

tüketme suyuyla  ilgili kafalardaki  soru işaretleri devam ediyor . Vatandaş arıtma cihazı makinalarına ilgi vermeye devam ediyor . Vatandaş  damacanaya ilgi göstermiyor . musluk suyuna güven  arttı ancak onun da tadı  beğenilmiyor. Bu sebepler dolayı su arıtma cihazlarının kullanımı yükseldi. arıtılmış suyun tat anlamında naturel köken suyundan farkı yok. Bu cihazları cazip kılan çeşitli köken var. Bu konu ile ilgili uzman görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda türlü görüşleri kısaca ele aldık

memleketimiz, insan sağlığını hiçe sayan damacana ile elde edilen su üreticilerini konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bazı arıtma cihazıyla şebeke suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sıhhat Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana suyu isimlerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, gündelik su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle ilgili de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum oluşturan kimi sıhhat uzmanları damacanadan elde edilen su bölgesine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su filtreleme cihazları yardımıyla musluktan akan suyun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte uzmanların evlerindeki tercihleri: 


 Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde yaklaşık 5 yıldan buyana su arıtma sistemine sahibim. şebeke suyunu  bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hem de çay ve yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Zira suyun kalitesini istediğim süre ölçerek de görebiliyorum. natürel ki bu sistemin periyodik bakımlarının tertipli olarak yapılması ihmal edilmemelidir. 


Ali Uzmancı : Ben güvenilir marka şişelenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. get more info Yemeklerde paketlenmiş, sofrada hem paketlenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta yahut kendi şişeleme yöntemleri ile oluşturulmuş su almam. Pet veya cam şişede bir defa kullanılıp atılan güvenilir marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. böylelikle mikrobiyolojik olarak boşalan bir damacanadan elde edilen suya  yeniden su konulması riskini minimize etmiş olursunuz. 

 Uzm. Dr. Veli Yılmaz (yararlı hayat Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem meslek yanında hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini kontrol ediyorum. Bu sorun netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve güvenilir bir filtre makinesi taktırabilirler. günde en az iki şişe cam şişede maden suyu içilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız küçük pet şişeler tüketilebilir. Suların çok satıldığı, çabuk sürkülasyonun bulunduğu yerden pet şişe alın. Beklememiş, taze olsun. 

 Ayşe Aydın inam (bilirkişi Diyetisyen): Evimde damacana suyuna  olarak aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma cihazı mevcutsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *